Kwiaty / Wiazanki ślubne

Wiązanki ślubneŚlub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Każdy element musi współgrać. Idealna suknia, właściwe dodatki oraz piękny bukiet, wszytko musi komponować się w jedną całość. Dlatego wybór właściwej wiązanki jest niezwykle trudny. Należy jednak pamiętać, że podstawowym kryterium przy doborze kwiatów jest kolorystyka ubioru zarówno Panny Młodej jaki Pan Młodego.

Najnowsze trendy ślubne proponują mocne i wyraźne barwy. Popularna niegdyś biel czy ecre, obecnie coraz rzadziej pojawia się w ślubnych bukietach. Modna są wiązanki z różowych, pomarańczowych, żółtych, czerwonych i ciemny bordowych kwiatów. Do zdobień używa się już nie wstążek, a perełek, przezroczystych kryształków lub połyskujących drucików. Ciekawym zestawieniem jest również uzupełnienie bukiety małym owcami, np. jabłuszka, czereśnie, winogrona.

Panny Młode mają szeroki wybór bukietów, najbardziej jednak popularnymi są:

"Szarfa"

Niezwykle gustowna i efektowna wiązanka. Pasuje do proste, delikatnej sukni. Szarfy mogą mieć rożne długości. Im jest dłuższa tym większy efekt wysmuklenia sylwetki. Przewiesza się ją przez nadgarstek, co nie krepuje ruchów.

"Wachlarz"

Bukiet na czasie, mody i robiący wrażenie. Wykonany z bordowych róż doskonale komponuje się z ciemnymi włosami Panny Młodej, białe i jasnoróżowe kwiaty polecane są blondynkom, żółty lub pomarańczowy kolor zarezerwowany jest dla Pan o rudych włosach. Ten typ wiązanki sprawdzi się przy zdobionych, szerokich, falbaniastych sukniach.

Wiązanka kameliowa

Bukiet popularny już wiele lat. Wiązanka tworzy się z płatków róż lub mieczyków. Kształt ma być zbliżony do dużego kwiatu kamelii. W ten celu można użyć lilii, modne jest także łączenie różnokolorowych płatków róż. Wiązanka pasuje do romantycznej, zwiewnej sukienki.

Wiązanka angielska

Ulubiony bukiet ślubny wśród angielskich dam dworu. Kształtem przypomina odwróconą kroplę. Wiązanka angielska zalecana jest dla wysokich kobiet. Suknia w tym wypadku jest raczej obcisła. Może być również romantyczna wersja, z koronkowymi rękawami, o kroju w kształcie litery A. Wówczas bukiet także powinien być w tymże kształcie. Uzupełnieniem bukietu mogą być kryształki, perełki lub koraliki.


Polityka Prywatnosci | Wiazanki ślubne