Kwiaty / Kwiatowy savoir-vivre

Kwiatowy savoir-vivre


 
  1. Kwiatów nie daje się mężczyznom. Wyjątkami jest okazanie wdzięczności profesorowi lub lekarzowi.

  2. Podczas odwiedzin kwiaty zawsze wręcza mężczyzna. Bukiet przekazuje Pani Domu. Natomiast prezent wręcza kobieta. Jeśli jednak są to imieniny gospodarza to kwiaty również przekazuje kobieta.

  3. Obowiązkowy kwiaty wręcza się łodygami do dołu. Konieczne jest również wypakowanie bukietu z foli zabezpieczającej przed obdarowaniem solenizanta.

  4. Bukiet podczas przywitania z solenizantem należy trzymać w lewej ręce, wręczając kwiaty trzeba je przełożyć do prawej dłoni i wówczas podać.

  5. Po otrzymaniu kwiatów należy je włożyć do wazonu w widocznym miejscu, podkreślając w ten sposób wdzięczność za otrzymanie podarku.

  6. Jeśli kwiaty zamierzamy wysłać, konieczne jest ustalenia godziny dostarczenia bukietu. Solenizant powinien otrzymać je około południa. Do podarku należy dołączyć kartkę z życzeniami bądź liścik.

  7. Należy także pamiętać, ze nie każde kwiaty pasują na wszystkie okazje. Zwłaszcza jeśli spotkanie jest oficjalne, lepiej zrezygnować z róż, adekwatniejsze będą frezje, goździki, gerbery.
Polityka Prywatnosci | Kwiatowy savoir