Kwiaty / Kwiaty doniczkowe
Kwiaty doniczkowe - pielęgnacja

Kwiaty to idealny prezent na każdą okazję i dla każdego. Najczęściej kupujemy kwiaty cięte zapominając, że taki prezent będzie krótko o nas przypominał osobie, której je podarujemy. Kwiaty doniczkowe traktowane są dziś po macoszemu, mimo że to właśnie one zostają z nami na lata. Po warunkiem oczywiście, że potrafimy o nie dbać. Dla tych, którzy nie maja tak zwanej "ręki do kwiatów", kilka porad jak dbać o kwiaty, które na co dzień zdobią nasze mieszkania, balkony, parapety.

Kupując kwiaty doniczkowe warto zwrócić uwagę na tak zwane potrzeby kwiatów. Jeśli mamy pomysł gdzie w naszym postawić donicę z kwiatem, należy wybrać taką roślinę, która nie tylko będzie pasować do pomieszczenia, ale przede wszystkim będzie miała tam odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju. Ustawienia kwiatów na parapetach to stosowana przez nas często praktyka. Jak się okazuje, jedynym plusem ustawiana roślin w tych miejscach jest dostarczanie kwiatom doniczkowym dużej ilości światła. Minusów takiej ekspozycji roślin doniczkowych jest znacznie więcej: zimne powietrze w trakcie wietrzenia mieszkań, podgrzewanie doniczek (korzeni) przez znajdujące się zwykle pod oknami kaloryfery. Najlepszym miejscem ekspozycji doniczki z kwiatem jest ustawienie jej na przenośnym kwietniku, który możemy do woli przenosić w dogodne dla nas i rośliny miejsce.

Zima to sezon wyjątkowo kłopotliwy dla posiadaczy licznych kwiatów doniczkowych. Największym problemem jest rozpoczęcie sezonu grzewczego, który niesie ze sobą zmianę stopnia wilgotności powietrza w naszych mieszkaniach i zmianę wyglądu naszych roślin doniczkowych. Na czas zimy najlepiej byłoby przenieść kwiaty w najchłodniejsze i najjaśniejsze miejsce naszego domu. Należy pamiętać aby odsunąć rośliny jak najdalej od grzejników oraz w miarę możliwości zapewnić im oświetlenie gdy zapadnie zmrok. Doskonałym sposobem na zwiększenie wilgotności powietrza jest rozkładanie na kaloryferach pojemników z wodą czy wilgotnych ręczników.Polityka Prywatnosci | Kwiaty doniczkowe
pozycjonowanie warszawa