Kwiaty / Kwiaty ogrodowe / Astry

Astry


Kiedy jesienią większość roślin przekwita, a ogród coraz bardziej pustoszeje, zakwitają wesołe astry. Czekają aż przeminie lato, by rozbłysnąć nastrojowymi odcieni fioletu, różu i czerwieni.

Astry mają wiele zalet. Przede wszystkim są łatwe w uprawie i niezwykle wytrzymałe. Wdzięk i prostota tych kwiatów sprawiają, że doskonale komponują się z innymi roślinami. Pewnie dlatego często kwitną w wiejskich ogródkach, jak i nowoczesnych ogrodach. Ponieważ astry kwitną bardzo obficie, warto komponować z nich całe rabaty. Taki kwiatowy zakątek można zaprojektować tak, że ogród będzie kolorowy aż do mrozów.

Najczęściej spotykanymi w ogrodach odmianami astrów, są trzy podobne do siebie gatunki:

astry nowobelgijskie - łatwo je rozpoznać po jasnozielonych wąskich liściach. Dzięki sztywnym łodygom pokrytym szorstkimi włoskami, wyróżniają się wysokością i ładnym zwartym pokrojem. Nie tworzą rozłogów, dlatego je bezpiecznie sadzić razem z innymi bylinami bez obaw, że je zdominują.

astry nowoangielskie - ten gatunek wygląda wyjątkowo delikatnie dzięki licznym wąskim płatkom o pięknych i czystych kolorach.

astry krzaczaste – są najniższą odmianą. Powstały ze skrzyżowania z astrem nowobelgijskim. Ponieważ szybko rozrastają się w rozłogi, tworzą atrakcyjnie wyglądające dywany. Wykorzystywane są najczęściej do tworzenia rabat i jako rośliny okrywowe w ogrodach skalnych.


Polityka Prywatnosci | Astry