Kwiaty / Kwiaty ogrodowe / Barwinek

Barwinek

Barwinek jest kwiatem, który można nazwać również rośliną ogrodową z powodu jego charakterystycznego dla pnączy wygładu. Barwinek wyglądem przypomina domowy bluszcz. Roślina jest wyjątkowo zielona o drobnych listkach i równie małych, delikatnych kwiatkach. Kolor kwiatków występuje w kilku odcieniach od niemalże białego bardzo delikatnego różu aż do ciemnego fioletu, który jest kolorem najczęściej spotykanym.

Barwinek jest roślina pnącą, która bardzo szybko się rozkrzewia i w rezultacie może pokryć bardzo duże powierzchnie , które stają się dzięki niemu całkowicie pokryte zielonymi pnączami. Barwinek idealnie nadaje się do formowania i oplatania różnego kształtu ogrodzeń, bram oraz altan, ganków a nawet ścian budynków. Bardzo często wykorzystywany jest do wykonywania tzw, żywych zasłon w celu zasłonienia widoku, który nie jest zbyt reprezentatywny.

Barwinek jest niestety rośliną jednoroczną, jednak dosyć mocno się rozkrzewia przy czym wystepuje duze prawdopodobieństwo, że korzenie części roślin przetrwają do następnego roku.


Polityka Prywatnosci | Barwinek
pozycjonowanie warszawa