Kwiaty / Kwiaty ogrodowe / Dzika róża

Róża ogrodowa


Róża ogrodowa nazywana jest przez wielbicieli królową ogrodu. Odurzający zapach, wyrafinowane kształty i piękne kolory, to główne walory różanych krzewów. Powszechne jest stwierdzenie, że kto raz zakocha się w róży, pozostanie jej wierny na całe życie.

Róże ogrodowe uchodzą za najstarsze kwiaty uprawiane przez człowieka. Pierwsze różane krzewy sadzone były przez Chińczyków ponad 5 tysięcy lat temu, w cesarskich ogrodach w Pekinie. Jednak dopiero przełom XVII i XVIII wieku zaczęto je hodować oraz krzyżować różne gatunki w celu otrzymania nowych odmian. Zupełnie niedawno stworzono najsłynniejsze odmiany – róże herbaciane i burbońskie. Dziś istnieje blisko 20 tysięcy odmian szlachetnych tego wspaniałego kwiatu, a wciąż jeszcze powstają nowe.

Krzewy te cenione są przede wszystkim ze względu na obfite i długie kwitnienie, od czerwca aż do późnej jesieni. Znaczenie ma również ich długowieczność, odporność na mrozy i to, że tak naprawdę mają niewielkie wymagania co do podłoża. W ogrodzie sadzone są często jako niskie żywopłoty, na obrzeżach rabat Ostatnio modne stało się uprawianie róż w donicach ustawionych jako ozdoba tarasu lub balkonu.

Polityka Prywatnosci | Dzika róża