Kwiaty / Kwiaty ogrodowe / Kwitnące krzewy / Sumak

Sumak


Sumak to krzew który zdecydowanie warto mieć w swoim ogrodzie. Sumaka można nazwać mini drzewkiem, gdyż rośnie w takiej właśnie formule. Z podłoża wychodzi pień na wysokość ok pół metra, z którego zaczynają odchodzić odgałęzienia, tworząc swoisty rodzaj korony krzewu.

Sumak charakteryzuje się przepięknymi kolorami liści zmieniającymi swoją barwę w zależności od pory roku. Wiosną kiedy wypuszcza liście, są one koloru jasnej zieleni, latem pod wpływem słońca przybierają ciemno- zieloną, soczystą barwę. Jesienią liście zmieniają kolor na ciemno czerwony i takie utrzymują się aż do dosyć długo utrzymującej się zimowej aury.

Dodatkowym atutem tej rośliny są specyficzne łodygi, które wypuszczają liście. Pokryte są bowiem meszkiem, który jest bardzo miły w dotyku i wygląda imponująco. Kwiaty sumaka wyglądają niczym szyszki rosnące ku górze, ich kolor jest bordowy.

Krzew ma również minusy. Jeżeli nie dowiemy się wcześniej i posadzimy sumaka w parze, bardzo ciężko będzie się pozbyć szybko rozkrzewiających się kłączy. Sumak potrafi w ciągu roku wypuścić kilkanaście odnóg.

Polityka Prywatnosci | Sumak